top of page

DUŻA ŁADOWNOŚĆ I POJEMNOŚĆ  

SOMMER TGL to zamknięte nadwozie o lekkiej konstrukcji. Jest dostępne dla większości pojazdów dostawczych w segmencie pojazdów użytkowych do 7,0 ton. Zoptymalizowana lekka konstrukcja z plastikowych paneli zmniejsza masę nadwozia nawet o 25 procent. Dla klienta oznacza to większą ładowność i mniejsze zużycie paliwa.

 

Zabudowa SOMMER TG oferuje objętość ładunku do 38 m³ w zależności od długości i szerokości nadwozia. Standardowe wyposażenie w stalowe listwy na obu ścianach bocznych zapewnia odpowiednie zabezpieczenie ładunku. SOMMER TG jest również dostępny na życzenie z opatentowanym systemem mocowania ładunku SOMMER SALS®.

STALOWA KONSTRUKCJA

Mocna stalowa konstrukcja ramy zapewnia stabilność a zastosowanie ocynku ogniowego gwarantuje długoletnią ochronę antykorozyjną.

PRZEZROCZYSTY DACH

ZABEZPIECZENIE ŁADUNKU

OKUCIA ZE STALI SZLACHETNEJ

WINDA SAMOZAŁADOWCZA

Wyposażenie standardowe obejmuje dach ze wzmocnionego tworzywa sztucznego przepuszczającego dzienne światło do wnętrza zabudowy.

Stalowe listwy do mocowania ładunku zamontowane na ścianach bocznych stanowią podstawową formę zabezpieczenia ładunku. Wiele innych opcji dostępnych jest na zapytanie.

Okucia ze stali szlachetnej na drzwiach tylnych zapewniają wysoką funkcjonalność i niskie koszty utrzymania przez cały okres eksploatacji pojazdu.

W lekkich zabudowach TG SOMMER oferuje wiele wariantów platform samozaładowczych czołowych producentów, min. Dhollandia, Bär, Dautel and Sörensen.

bottom of page